Świadkowie historii mniejszości niemieckiej inspiracją dla młodego pokolenia

Chcemy serdecznie zaprosić grupy szkolne województwa opolskiego do uczestnictwa w cyklu warsztatów dla dzieci i młodzieży „Świadkowie historii mniejszości niemieckiej inspiracją dla młodego pokolenia”!

W ramach spotkań przeprowadzane są warsztaty oraz spotkanie ze świadkiem historii mniejszości niemieckiej w oddziale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E Smołki w Opolu – w Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym Niemców w Polsce. Będą one prowadzone w oparciu o wystawę stałą „Niemcy w Polsce – historia i teraźniejszość”. Uczestnicy zapoznają się także z zasobami archiwum Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej oraz poznają specyfikę pracy archiwisty.

Zgłoś swoją grupę już dziś!

Do projektu przyjmowane są grupy co najmniej 10-osobowe.
Zgłoszenia można dokonać mailowo na adres: kontakt@fzentrum.pl lub telefonicznie: +48 532 153 005
Uczestnicy w ramach spotkania otrzymają skromny poczęstunek oraz materiały promocyjne.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, natomiast dodatkowo grupy uczestniczące w spotkaniach mogą we własnym zakresie, w formie płatnej, skorzystać ze zwiedzania wystawy stałej Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce (po wcześniejszym ustaleniu).

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Terminy warsztatów będą ustalane indywidualnie, a ich realizacja nie może przekroczyć listopada 2023.

Zadanie ma na celu rozwijanie aspektu edukacji wielokulturowej oraz wzmocnienie tożsamości członków mniejszości niemieckiej. Uczestnicy poszerzą wiedzę o dziedzictwie kulturowym i historycznym regionu. Młode pokolenie będzie miało okazję usłyszeć historię z ust starszych od siebie świadków.

Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry