„Minderheiten-Impressionen” już dostępne!

Niedawono ukazało się niemieckojęzyczne wydanie publikacji „Minderheiten-Impressionen” pod redakcją Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego, Tobiasza Janikowskiego i Astrid Shchekiny-Greipel.

Książka zawiera artykuły uczestników międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w 2021 r. w Krzyżowej w nawiązaniu do 30. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego „Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”.

Artykuły przedstawiają rzadki w literaturze naukowej przypadek spojrzenia na badaną problematykę zarówno z perspektywy lokalnej i regionalnej, jak i ogólnoeuropejskiej. O sytuacji mniejszości niemieckiej pisze dr Monika Czok z Uniwersytetu Opolskiego.

Pierwsze wydanie publikacji można nabyć w języku polskim pt. „Mniejszościowe impresje”, natomiast realizacja projektu z dotacji Samorządu Województwa Opolskiego umożliwiła w tym roku wydanie książki w języku niemieckim.

Mamy nadzieję, że dwa wydania językowe na temat praw i sytuacji mniejszości narodowych i etnicznych umożliwią dotarcie do wielu środowisk.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@fzentrum.pl!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry